Ulica Kawczyńskiego w Sanoku oficjalnie oddana do użytku

SANOK. Mieszkańcy Sanoka mogą już jeździć nowo wybudowaną przez Miasto ulicą Kawczyńskiego na odcinku: ul. Rzemieślnicza – ulica Robotnicza. Jej uroczyste oddanie do użytku odbyło się 8 lipca.

Droga ta jest kontynuacją wybudowanego w poprzednich latach odcinka: ulica Wolna – ulica Rzemieślnicza. Nowo oddany do użytku odcinek drogi, łącznie z powstałym w jej ciągu mostem, liczy ponad 200 metrów długości. Jego wybudowanie było koniecznością, bowiem ulica przekracza płynący tamtędy potok. Most ma konstrukcję żelbetową, jego długość w ciągu drogi to 4,5 metra, zaś szerokość 17 metrów.

Zlokalizowana w dzielnicy Posada ulica ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców, gdyż usprawnia komunikację wewnątrzosiedlową. Do tej pory mieszkańcy chcąc, np. dostać się z ul. Stróżowskiej na Robotniczą, musieli jechać naokoło i nadrabiać kilka kilometrów drogi. Nowa droga umożliwi również uruchomienie na tej trasie linii autobusowej.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."