Ulica Kawczyńskiego w Sanoku oficjalnie oddana do użytku

09-07-2012

SANOK. Mieszkańcy Sanoka mogą już jeździć nowo wybudowaną przez Miasto ulicą Kawczyńskiego na odcinku: ul. Rzemieślnicza – ulica Robotnicza. Jej uroczyste oddanie do użytku odbyło się 8 lipca.

Droga ta jest kontynuacją wybudowanego w poprzednich latach odcinka: ulica Wolna – ulica Rzemieślnicza. Nowo oddany do użytku odcinek drogi, łącznie z powstałym w jej ciągu mostem, liczy ponad 200 metrów długości. Jego wybudowanie było koniecznością, bowiem ulica przekracza płynący tamtędy potok. Most ma konstrukcję żelbetową, jego długość w ciągu drogi to 4,5 metra, zaś szerokość 17 metrów.

Zlokalizowana w dzielnicy Posada ulica ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców, gdyż usprawnia komunikację wewnątrzosiedlową. Do tej pory mieszkańcy chcąc, np. dostać się z ul. Stróżowskiej na Robotniczą, musieli jechać naokoło i nadrabiać kilka kilometrów drogi. Nowa droga umożliwi również uruchomienie na tej trasie linii autobusowej.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.