Urząd Marszałkowski podpisał umowę na zarządzanie projektem PSeAP

02-03-2012

PODKARPACIE. 29 lutego marszałek Mirosław Karapyta i Członek Zarządu Sławomir Miklicz podpisali umowę dotyczącą zarządzania projektem: „PSeAP – Podkarpacki System e-Administracji Publicznej”.

 

Wykonawcą została firma InfoStrategia z Krakowa, która będzie realizowała zadania Inżyniera Kontraktu.

PSeAp to projekt, którego celem jest budowa regionalnego środowiska e-Administracji. Zapewni ono mieszkańcom Podkarpacia lepszy dostęp do usług publicznych drogą elektroniczną poprzez budowę systemów informatycznych, umożliwiających dostęp obywateli do e-usług, modernizację infrastruktury teleinformatycznej urzędów administracji lokalnej i wprowadzenie procedur obsługi i standardów informatycznych w zakresie świadczenia e-usług.

Dzięki projektowi PSeAp mieszkańcy Podkarpacia będą mogli załatwiać urzędowe sprawy bez wychodzenia z domu. Przez Internet możliwe będzie wykonanie około 400 e-usług. Będzie można pobierać wszelkiego rodzaju druki potrzebne do załatwienia określonej sprawy, a po ich wypełnieniu będzie je można elektronicznie odsyłać do urzędu. W ten sposób bez stania w kolejkach możliwe będzie np. załatwienie spraw dotyczących podatków, stypendiów dla uczniów czy wszelkiego rodzaju ulg lub zezwoleń.

Nie tylko PSeAP, ale także PSIM czyli Podkarpacki System Informacji Medycznej, oraz Internet szerokopasmowy – to są trzy niezwykle ważne dla zarządu projekty, które staramy się realizować jak najszybciej i ciągle robimy znaczące postępy w tym temacie – zapewniał podczas podpisania umowy Marszalek Mirosław Karapyta.

Sławomir Miklicz, który z ramienia zarządu nadzoruje merytorycznie projekt PSeAP, dodał:
Jest to niezwykle ważne przedsięwzięcie dla naszego województwa – mówił w imieniu zarządu Sławomir Miklicz – chcemy wyjść z tą informacją do samorządów, bo kiedy obejmowaliśmy tą kadencję było wiele głosów takich, które mówiły wręcz, że nie zrealizujemy tych projektów. Natomiast okazało się, że w ciągu roku intensywnej pracy udało się pójść mocno do przodu. Dowodem tego jest chociażby dzisiejsza umowa.

Projekt „PSeAP – Podkarpacki System e-Administracji Publicznej” realizowany jest w ramach III osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Źródłem finansowania jest dotacja ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85% kosztów kwalifikowanych) oraz środki pochodzące z budżetów partnerów projektu – 159 jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa podkarpackiego. Liderem projektu jest Województwo Podkarpackie.

Zgodnie z zawartą umową, Inżynier Kontraktu ma przygotować dokumentację niezbędną do wybrania wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za modernizację i uzupełnienie sieci komputerowej u partnerów projektu (w tym promocję projektu), a także wykonawcę odpowiedzialnego za dostawę i uruchomienie sprzętu sieciowego oraz komputerowego łącznie z oprogramowaniem, dostawę sprzętu i zaawansowanych urządzeń informatycznych wraz z instalacją oraz budowę systemów informatycznych wraz z wdrożeniem u wszystkich partnerów w projekcie. Ponadto, do zadań Inżyniera Kontraktu będzie zależało zarządzanie projektem, jego rozliczanie oraz obsługa prawna i techniczna projektu.

UMWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.