VII Festiwal Kultury Polsko-Angielskiej TREPCZA 2012

15-06-2012

TREPCZA k. SANOKA. Zespół Szkół w Trepczy  zaprasza wszystkich uczniów, rodziców, społeczność lokalną, gości i sympatyków na VII Festiwal Kultury Polsko-Angielskiej TREPCZA 2012.

Festiwal odbędzie się, tak jak w tamtym roku, na terenie placu przed Kościołem Parafialnym w Trepczy 17 czerwca (niedziela) br. o godz. 15.00, a stałym punktem programu będzie VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej mający na celu prezentację umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

Do udziału w konkursie zgłaszają się  szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu gminy i miasta Sanoka oraz powiatu, w chwili obecnej zarejestrowaliśmy 14 szkół: 8 podstawowych i 6 gimnazjów.

Podczas Festiwalu prezentujemy kulturę regionalną, a naszymi gośćmi na scenie są artyści, którzy swoimi występami uświetniają imprezę, a także dają możliwość społeczności lokalnej zaznajomienia się z ich twórczością często docenianą na prestiżowych konkursach czy przeglądach.

Festiwal, jak zawsze, zachęca pięknym mottem, a w tym roku są to słowa piosenki:
„I have a dream, a song to sing
To help me cope with anything
If you see the wonder of a fairy tale
You can take the future even if you fail
I believe in angels…”
(ABBA song)

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.