W rocznicę Zbrodni Katyńskiej i smoleńskiej katastrofy

TREPCZA k. Sanoka. W czwartek 12 kwietnia br. o godzinie 11.00 w bliskości  Kwatery Katyńskiej na terenie parku „Kwitnąca Akacja” z udziałem zaproszonych gości, dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami miejscowego Zespołu Szkół oraz  mieszkańców Trepczy przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza za Ojczyznę.

 

Po jej zakończeniu przy Krzyżu Katyńskim zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone światła pamięci, a młodzież przedstawi okolicznościowy program słowno-muzyczny.

Ostatnim punktem będzie uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 roku. Jej treść jest identyczna z pierwszą tablicą umieszczoną w pobliżu miejsca katastrofy, a przed rokiem bez żadnych uzgodnień ze stroną polską zamienioną przez władze rosyjskie. Oryginał tablicy obecnie jest przechowywany na Jasnej Górze.

Pamiątkowa tablica zostanie zamontowana w bliskości Krzyża Katyńskiego i dębów upamiętniających 4 oficerów zabitych skrytobójczo na Wschodzie

Anna

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."