„Wernisaż Jednego Dnia” na dworcu PKP w Sanoku

26-04-2012

SANOK. Nieformalna Grupa Artystów, zajmujących się malarstwem, fotografią, rysunkiem, grafiką, rzeźbą i działaniami multimedialnymi działająca pod wspólnym szyldem Skład Doczepiony zaprasza na „Wernisaż Jednego Dnia”. Szczegóły na plakacie po rozwinięciu wiadomości.

Skład Doczepiony powstał z potrzeby łączenia środowisk twórczych i chęci realizacji artystycznych pomysłów w miejscach niekonwencjonalnych i oryginalnych, dostępnych dla szerszego grona odbiorców.

Prezentowana wystawa, to druga edycja projektu który pierwsze kroki stawiał w październiku 2011r. w budynku Głównego Dworca Kolejowego w Sanoku pod nazwą  „Wernisaż Jednego Dnia”.

Oczekiwanie – w nawiązaniu do miejsca – czas, okres poprzedzający przyjazd, etap przed podróżą. Nierozłącznym elementem dworca jest poczekalnia. Poczekalnia, plus czekanie, daje oczekiwanie – jako temat przewodni wystawy, nie odnoszący się jednak wyłącznie do tego położenia, lecz widziany również w odmiennym kontekście, szerszym wymiarze, różnych aspektach relacji z rzeczywistością.
Oczekiwanie jako przejściowe zawieszenie w bezczasowości i bezprzestrzenności, jako stagnacja lub nadzieja. Oczekiwanie na coś, co może wyrwać nas z bezsensownego i beznadziejnego trwania i stanu napięcia z tym związanego.

Oczekujemy zainteresowania

Artyści:

Anna Białowąs, Daniel Białowąs, Bernadeta Andruszko, Izabela Kulman, Szymon Szczepkowski, Arkadiusz Andrejkow, Sylwester Stabryła, Jan Szczepan Szczepkowski, Piotr Szczur, Jakub Strzelecki, Dariusz Jędrasiewicz, Mateusz Beźnic, Mateusz Popławski, Tomasz Mistak, Dariusz Sebastian Królikowski, Maria Kępa, Dorota Stafij, Marian Kraczkowski, Piotr Biłas (Dj.Chemiboy), Łukasz Szałankiewicz (Zenial), Oskar Pospolitak (Skito), Radosław Deruba(Aka Derubare).

Patronem medialnym wydarzenia są portale: Esanok.pl oraz Bieszczady24.pl.

Skład Doczepiony

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.