Więcej wypadków i więcej rannych

16-02-2012

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na podkarpackich drogach w styczniu 2012 r. Statystyki wskazują, że zwiększyła się liczba wypadków, więcej było też rannych w tych zdarzeniach. Spadła natomiast liczba śmiertelnych ofiar wypadków.

Styczeń 2012 r. na drogach Podkarpacia
W pierwszym miesiącu tego roku policjanci odnotowali 128 wypadków, w których 11 osób poniosło śmierć, a 192 zostały ranne. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypadków wzrosła więc o 7,6 %. Wzrosła także liczba osób rannych w tych zdarzeniach (wzrost o 22,3 %). Policyjne statystyki wskazują natomiast na spadek liczby śmiertelnych ofiar wypadków (o 31,2 % mniej niż przed rokiem). Mniej było również kolizji drogowych (spadek o 5,8 %).

W styczniu 2012 r. policjanci ujawnili w sumie 508 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. Liczba ta spadła się więc o 20,4 % w porównaniu do stycznia ubiegłego roku.

Tylko w styczniu 2012 r. policjanci ruchu drogowego zastosowali blisko 12 tys. środków prawnych, w tym 2 200 pouczeń, 9204 mandaty karne, skierowali też 301 wniosków o ukaranie.

KWP
foto: archiwum KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.