Wiesław Korczykowski komendantem Policji w Lesku

23-03-2012

LESKO. Wczoraj na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lesku powołany został mł. insp. Wiesław Korczykowski. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko odebrał z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zdzisława Stopczyka.

 

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji i współpracujących z Policją służb.

Uroczysta odprawa służbowa, podczas której nowy komendant otrzymał nominację odbyła się wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy w Lesku. Rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego nowemu przełożonemu leskich policjantów wręczył Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji inspektor Zdzisław Stopczyk.

W uroczystości przekazania obowiązków nowemu komendantowi udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy KPP Lesko oraz zgromadzeni przedstawiciele lokalnej społeczności, od lat współpracujący z leską Policją, m.in. Marek Pańko – Starosta Leski, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, wójtowie gmin bieszczadzkich: Zbigniew Sawiński, Agata Pomykała i Krzysztof Zapała, szefowa Prokuratury Rejonowej Maria Chrzanowska, komendanci placówek Straży Granicznej w Sanoku, Krościenku i Wetlinie, komendant PSP w Lesku mł. bryg. Wojciech Krzywowiąza, Prezes Sądu Rejonowego w Lesku Andrzej Cyran, którzy złożyli gratulacje i życzenia dalszej dobrej współpracy.

Mł. insp. Wiesław Korczykowski w Policji służy od 22 lat. Pracował w Wydziale Kryminalnym i Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krośnie oraz w Wydziałach Prewencji Komend Wojewódzkich w Krośnie i Rzeszowie. W 2002 roku zajmował się tworzeniem struktur Komendy Powiatowej Policji w Lesku, zaś od czerwca 2007 roku pracował w niej na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego. Jest magistrem nauk humanistycznych. Jest żonaty. Ma dwie dorosłe córki. Interesuje się historia, sportem i łowiectwem. Wolny czas poświęca również na pracę społeczną, aktywnie działając m.in. na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

KPP LESKO

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.