Włamywacz zabrał kable elektryczne

POWIAT BRZOZOWSKI. Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do jednego z nowobudowanych domów w Turzym Polu. Łupem przestępcy padły kable elektryczne o łącznej wartości 1200 zł. Jednak swoją zdobyczą nie cieszył się długo.

Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do jednego z nowobudowanych domów w Turzym Polu. Funkcjonariusze ustalili, że przestępca dostał się do pomieszczeń budynku przez otwory okienne, które zakryte były deskami. Mężczyzna penetrując wnętrze budynku zabrał kable elektryczne o długości około 150 metrów. Jednak  swoim łupem nie cieszył się długo.

Już następnego dnia policjanci dotarli do włamywacza. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Turzego Pola. Mężczyzna oświadczył, że zabrane kable wypalił i sprzedał jako złom. Pokrzywdzony wycenił poniesione straty na łączną wartość około 1200 zł.

Wczoraj 50-latek usłyszał zarzut włamania. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Brzozów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."