XII Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu k. Jasła

17-06-2012

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia i Kalwarii Nienarodzonych w Tarnowcu k.Jasła (diecezja rzeszowska) ksiądz mgr Jerzy Uchman, jako gospodarz tego miejsca, serdecznie zaprasza Obrońców Życia, wszystkich zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji oraz każdego, komu szacunek dla życia ludzkiego nie jest obojętny – do udziału w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pokutno – Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu 7 lipca 2012 roku, godzina 10.00.

Tarnowieckie Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia obok kultu NMP, wpisany ma również charyzmat Ewangelii Życia. Każdego Roku w pierwszą sobotę lipca, przybywają tu Pielgrzymi z różnych zakątków Polski w pokutno-wynagradzającej pielgrzymce, aby tu, krocząc po Drodze Krzyżowej na Kalwarię Miliarda Nienarodzonych, modlić się o poszanowanie życia ludzkiego, oraz za tych, którzy mieli nieszczęście upaść w grzechy przeciwko życiu.

Również w tym roku zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Każdego roku uroczystością w Tarnowcu przewodniczy J.E. Ks. Bp Edward Białogłowski z Rzeszowa.

Kalwaria Dzieci Nienarodzonych przy Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu k.Jasła powstała z inicjatywy francuskiej organizacji obrońców życia w 1998 roku i jest jedynym takim miejscem w Polsce i jednym z trzech na świecie. Owa kalwaria to symboliczny „Cmentarz Miliarda Dzieci” zabitych w łonie matki na skutek aborcji.

 

Więcej na stronie:

www.sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl/?p=main&what=1

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.