ZBIGNIEW ZIOBRO: „Wzywam Jarosława Kaczyńskiego do zerwania cichej koalicji z PO” (VIDEO HD)

SANOK. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Sanoku, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, wezwał Jarosława Kaczyńskiego do zerwania cichej koalicji z PO. Przedmiotem niepisanej umowy ma być poparcie dla budowy elektrowni jądrowych. O sprawie pisze Onet, Interia i Wirtualna Polska.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że według analiz ekonomistów, z punktu widzenia interesu polskiej gospodarki, projekt budowy elektrowni jądrowych jest chybiony

„Bo Polska nie ma własnych zasobów paliwa jądrowego, nie ma uranu, nie ma technologii wzbogacania uranu. Taka sytuacja spowoduje, że wszyscy będziemy musieli to finansować, czy to w podatkach, czy poprzez rachunki za prąd” – wyjaśnia Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski wskazał, że Polska jest bogata w złoża naturalne i to powinniśmy wykorzystać – „Mamy bardzo wielkie złoża węgla brunatnego, mamy ogromne złoża gazu łupkowego i ropy […] My powinniśmy rozwijać te gałęzie naszego przemysłu, które pozwolą rozwijać polską technologię, polską myśl techniczną”.

Zbigniew Ziobro uczestniczył w otwartym spotkaniu, jakie odbyło się w Klubie Górnika w Sanoku. O sprawie informują media ogólnopolskie: Onet, Interia i Wirtualna Polska.

Fotorelacja ze spotkania: „Tłumy na spotkaniu z prezesem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro w Sanoku (ZDJĘCIA)

Więcej informacji o wizycie Zbigniewa Ziobry w Sanoku już wkrótce.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."