Zaatakował kobietę, zatrzymali go przechodnie

04-02-2012

SANOK. Dwaj przypadkowi przechodnie ujęli mężczyznę, który chwilę wcześniej napadł na 57-letnią mieszkankę powiatu sanockiego. Sprawca pobił kobietę, wyrwał jej torebkę i próbował uciekać. Pijany 22-latek trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek sanoccy policjanci patrolujący ul. Mickiewicza w Sanoku zauważyli grupę szarpiących się osób. Po podjęciu interwencji okazało się, że dwaj mężczyźni ujęli sprawcę napadu na kobietę.

Z ustaleń policjantów wynika, że około godz. 22.20, idąca ulicą kobieta została zaatakowana. Napastnik złapał ją od tyłu za szyję i powalił na chodnik usiłując zabrać jej torebkę. Sprawca widząc opór ze strony swojej ofiary kopnął kobietę w twarz, następnie odebrał torebkę i zaczął uciekać w kierunku ul. Szopena. Napadnięta 57-latka zaczęła krzyczeć wzywając pomocy. Na jej wołania odpowiedziało dwóch mieszkańców powiatu leskiego w wieku 30 i 26 lat, którzy akurat przebywali na ul. Szopena. Mężczyźni ruszyli za przestępcą i ujęli go.

Praktycznie w tym samym momencie na miejsce przybyli policjanci. Zatrzymanym przez mężczyzn bandytą okazał się 22-latek z powiatu leskiego. Był on nietrzeźwy, alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. To nie pierwszy konflikt z prawem 22-latka.

Policjanci ustalili, że sprawca obserwował swoją ofiarę jadąc z nią tym samym autobusem, w końcu wysiadł za nią na tym samym przystanku. 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Skradziona torebka została odzyskana wraz z całą zawartością.

Za rozbój grozi mężczyźnie kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.