Zagórz: Są pieniądze na modernizację bazy sportowej!

27-02-2012

ZAGÓRZ: Zagórski samorząd znalazł się w gronie tegorocznych beneficjentów programu „Bezpieczne boiska Podkarpacia”. Przyznana przez zarząd województwa podkarpackiego dotacja w kwocie 30 000 zł zostanie przeznaczona na remont i modernizację zaplecza sanitarno – szatniowego boiska w Tarnawie Dolnej.

Obietnicę gruntownej modernizacji tego obiektu w lipcu 2011 roku w obecności wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu Marka Marcinika publicznie złożył burmistrz Zagórza Ernest Nowak. Fakt ten (zobacz film) miał miejsce w trakcie ceremonii wręczania nagród w turnieju  piłkarskim o Pucharu Burmistrza Zagórza, w którym triumfowali reprezentanci Tarnawy. Burmistrz słowa dotrzymał i to w dwójnasób. Jeszcze w 2011 roku przy wykorzystaniu dotacji (35 000 zł) z programu „Bezpieczne boiska Podkarpacia” rozpoczął się gruntowny remont stadionowej murawy polegający m.in. na jej odwodnieniu i wyrównaniu. Do pełni piłkarskiego szczęścia potrzebna jest jeszcze poprawa stanu zaplecza sanitarno – szatniowego boiska. Zadanie to z wykorzystaniem drugiej, tym razem 30 – tysięcznej dotacji uzyskanej w ramach tegorocznej edycji wspomnianego programu zostanie zrealizowane do końca czerwca bieżącego roku. W zakres przedsięwzięcia wejdą prace budowlane polegające m.in. na dociepleniu i odwodnieniu szatni, konserwacji stolarki okiennej, odświeżeniu wnętrz, montażu instalacji odgromowej oraz montażu piłkochwytów oraz nowych ławek. Tym samym boisko w Tarnawie Dolnej stanie się jednym z nowocześniejszych obiektów sportowych tego typu na terenie powiatu sanockiego.

- Te inwestycje były bardzo potrzebne dlatego też serdeczne podziękowania kierujemy w stronę władz gminnych i wojewódzkich. Mam nadzieje, że radykalna poprawa stanu naszej bazy sportowej przełoży się na poziom sportowy – mówi Daniel Marcinik – Prezes ULKS „Gimball” Tarnawa.

- Rozwój infrastruktury sportowej szczególnie na terenach wiejskich jest dla nas zadaniem priorytetowym, bo ma bezpośrednie przełożenie na kondycję psychofizyczną młodego pokolenia. Gmina Zagórz wykazuje się na tym polu bardzo dużą aktywnością. Cieszę się, że wszystkie wnioski samorządów z terenu powiatu sanockiego, które wpłynęły w związku z tegorocznym naborem do programu Bezpieczne boiska Podkarpacia zyskały uznanie zarządu województwa – podkreśla Sławomir Miklicz – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Piłkarską wiosnę już czuć w powietrzu. Pozostaje mieć nadzieję, że gruntownie odnowiony kompleks piłkarski w Tarnawie Dolnej doda przysłowiowych skrzydeł jego gospodarzom i będzie w nadchodzącym sezonie rozgrywek areną wielu emocjonujących wydarzeń sportowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.