REKLAMA

Zagrali dla Kasi i Justyny

Ponad pięć i pół tysiąca złotych zebrano podczas koncertu charytatywnego jaki zorganizowano w sanockim Klubie Górnika. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Kasi i Justyny – sióstr poszkodowanych w tragicznym wypadku.

Przypomnijmy, że dziewczyny uległy poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu w sierpniu 2011 roku. Od tego czasu przeszły kilka operacji i poddawane są stałej rehabilitacji. Koszty leczenia są bardzo wysokie, a dodatkowo obciążają rodzinę podwójnie.

Dlatego koledzy Justyny z Zespołu Szkół Nr2 w Sanoku przy pomocy wychowawczyni Katarzyny Markuc w październiku 2011 roku zorganizowali w szkole koncert i zbiórkę pieniędzy, aby pomóc koleżankom. Inicjatywę uczniów przejęli przedstawiciele władz lokalnych: starosta  sanocki Sebastian Niżnik, Elżbieta Łukacijewska Poseł Parlamentu Europejskiego, którzy wspólnie ze Stowarzyszeniem ,,Przyjazny MECHANIK” przygotowali galę operetkową pod tytułem „Wielka sława to żart”. Ogromny wkład finansowy i pomoc w przygotowaniach miały: Wójt Gminy Cisna Renata Szczepańska i Joanna Frydrych Zastępca Dyrektora ZUS w Jaśle. Cegiełka kosztowała 30 zł, sprzedano też obrazy przekazane przez sanockich i okolicznych artystów.

- Jest to wspaniała akcja, która zrodziła się bardzo spontanicznie. My jako samorząd staramy się zawsze angażować w takie inicjatywy, dlatego kiedy zwrócono się do nas o pomoc nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

– Dziś mamy około pięć i pół  tysiąca złotych, ale ta kwota ulegnie zmianie po doliczeniu wpływów na konto stowarzyszenia. Pozostało też 20 cegiełek, które nadal  można zakupić w biurze pani Elżbiety Łukacijewskiej – zapraszam do zakupu bo cel jest tego wart, sama uległam poważnemu wypadkowi wiem jak ogromne koszty pochłania rehabilitacja – mówi  Marzena Wrona prezes stowarzyszenia ,,Przyjazny Mechanik”. – W leczeniu najważniejsze są pierwsze miesiące, wtedy organizm reaguje najszybciej, a do tego dziewczynki są młode, pełne zapału do pracy i pewne tego, że będą zupełnie zdrowe, a ich marzeniem jest powrót do szkoły. Ta akcja to strzał w dziesiątkę: pomagamy siostrom po części spełnić marzenie, a dzięki darczyńcom pokazujemy, że dobro drugiego człowieka nadal jest dla wszystkich najważniejsze – dodaje Marzena Wrona.

Dla chętnych podajemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze z dopiskiem dla Justyny i Kasi: PBS Sanok 04 8642 1184 2018 0030 4313 0001.

10-02-2012
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.