Zaoszczędzili na przetargach, zrobili ogrzewanie

SANOK. Jest cieplej i oszczędniej. Mowa o szkole przy ulicy Lipińskiego należącej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Właśnie zakończono tam wymianę instalacji centralnego ogrzewania.

Prace kosztowały prawie 65 tys zł, a pieniądze pochodziły z oszczędności jakie udało się uzyskać na przetargach związanych z termomodernizacją tej placówki. – Do tej pory mieliśmy starą instalację, która często zawodziła, w jednych miejscach grzała w innych nie. Nowa na pewno zwiększy wydajność i wpłynie na niższe rachunki – mówi Grzegorz Dudziński dyrektor SOSW w Sanoku.

Pod koniec roku zakończono termomodernizacje szkoły działającej przy SOSW. W trakcie robót ocieplono cały budynek, oraz wykonano nową elewację. Całość kosztowała 135 tys zł i sfinansowana została z budżetu powiatu.

W tym roku powiat planuje termomodernizację czterech kolejnych placówek – ZS nr.2, ZS nr.5, RCRE, oraz Bursy Szkolnej. Łącznie prace będą kosztować 3.5 mln zł.

Na zdjęciu Grzegorz Dudziński dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."