Zaprosili i pobili

POWIAT LESKI. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego doszło do pobicia 23-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w miejscowości Bóbrka. Pobity mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Pobity mężczyzna na Policję zgłosił się wczoraj. Funkcjonariusze ustalili, że osoby które go zaatakowały wciąż przebywają w wynajmowanych domkach w Bóbrce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa turystów wypoczywająca w Bóbrce w piątkowe popołudnie zapytała przechodnia, jak dojść do kamieniołomu, który chcieli obejrzeć.

Później 23-letniego mężczyznę zaprosili na imprezę, podczas której razem pili alkohol. Właśnie wtedy dwóch braci: 23 i 20-letni mieszkańcy Głuchowa bez wyraźnego powodu rzucili się na swojego gościa, bijąc go dotkliwie.

Następnie w celu załagodzenia sprawy zaproponowali odszkodowanie za pobicie, wręczając poszkodowanemu 100 zł i każąc mu podpisać zobowiązanie, że nie będzie zgłaszał sprawy organom ścigania. Następnego dnia pobity musiał się zwrócić o pomoc lekarską. Wtedy też sprawą zajęła się Policja.

Zabezpieczono „oświadczenie” o uniknięciu odpowiedzialności, która i tak czeka sprawców, gdyż pobicie narażające człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo jest ścigane z urzędu, niezależnie od woli pokrzywdzonego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Lesko

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."