Zaprosili i pobili

07-05-2012

POWIAT LESKI. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego doszło do pobicia 23-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w miejscowości Bóbrka. Pobity mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Pobity mężczyzna na Policję zgłosił się wczoraj. Funkcjonariusze ustalili, że osoby które go zaatakowały wciąż przebywają w wynajmowanych domkach w Bóbrce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa turystów wypoczywająca w Bóbrce w piątkowe popołudnie zapytała przechodnia, jak dojść do kamieniołomu, który chcieli obejrzeć.

Później 23-letniego mężczyznę zaprosili na imprezę, podczas której razem pili alkohol. Właśnie wtedy dwóch braci: 23 i 20-letni mieszkańcy Głuchowa bez wyraźnego powodu rzucili się na swojego gościa, bijąc go dotkliwie.

Następnie w celu załagodzenia sprawy zaproponowali odszkodowanie za pobicie, wręczając poszkodowanemu 100 zł i każąc mu podpisać zobowiązanie, że nie będzie zgłaszał sprawy organom ścigania. Następnego dnia pobity musiał się zwrócić o pomoc lekarską. Wtedy też sprawą zajęła się Policja.

Zabezpieczono „oświadczenie” o uniknięciu odpowiedzialności, która i tak czeka sprawców, gdyż pobicie narażające człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo jest ścigane z urzędu, niezależnie od woli pokrzywdzonego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.