Został ujęty przez właściciela posesji, którą chciał okraść!

06-03-2012

BESKO.30-letni złodziej został ujęty podczas próby kradzieży metalowych elementów znajdujących się w garażu. Mężczyzna był w trakcie pakowania złomu do torby, gdy do pomieszczenia wszedł właściciel budynku wraz z dwoma synami.

 

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania kradzieży złomu, do jakiego doszło w ubiegły piątek w Besku przy ul. Wiejskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że właściciel posesji około godz. 4 rano usłyszał hałas. Zaniepokojony odgłosami dochodzącymi z okolicy budynku gospodarczego udał się wraz ze swoimi synami aby zobaczyć co się dzieje. Wewnątrz garażu zastali obcego mężczyznę, który był zajęty pakowaniem metalowych elementów do torby. Właściciel natychmiast o tej sytuacji powiadomił Policję. Złodziej natomiast został ujęty i przekazany policjantom.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie przedmioty pochodzące z kradzieży, część z nich złodziej zdążył już ukryć w bagażniku samochodu, którym przyjechał w okolicę miejsca zdarzenia. Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Dodatkowo w toku wykonywanych czynności policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie kradzieży w nocy 6 lutego br. Również w tym przypadku łupem złodzieja padł złom i elementy metalowe, ale też narzędzia elektryczne, akumulatory, silniki oraz paliwo.

Podejrzany usłyszał łącznie dwa zarzuty – usiłowania kradzieży i kradzieży. Wartość strat oszacowano na około 2,5 tysiąca zł. O karze dla przestępcy zdecyduje sąd.

KPP SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.