Źródłem ich dochodów był handel ludźmi i prostytucja (VIDEO)

09-03-2012

PODKARPACIE. Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie na przestrzeni ostatnich kilku lat zarobili ok. 5,5 miliona złotych. Źródłem ich nielegalnych dochodów był handel ludźmi i prostytucja. Wszyscy byli związani z działającą pod Tarnowem agencją towarzyską.

Kilka dni temu policjanci rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego rozpoczęli realizację sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji. O tej samej porze ekipy policjantów, wspierane przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej, weszły do kilku mieszkań w Tarnowie i do domu, w którym działała agencja towarzyska.

Policjanci zatrzymali sześć osób – trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 34 do 43 lat. Wszyscy zatrzymani mieszkają w Tarnowie. Osoby te związane były z działalnością gospodarczą prowadzoną przez 42-letnią tarnowiankę. Pod przykrywką legalnej działalności prowadziła agencję towarzyską.

Policjanci przeszukali pomieszczenia agencji, przeszukali mieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o przestępczej działalności podejrzanych.

Tarnowska realizacja była efektem ustaleń policjantów CBŚ, według których w latach 2002 – 2012 w Tarnowie i okolicach funkcjonowała agencja towarzyska. Częścią działalności zatrzymanych było również organizowanie usług seksualnych na telefon, w wynajętych mieszkaniach. Zatrzymani czerpali z tego tytułu stałe i znaczne korzyści majątkowe.

Według szacunków CBŚ i Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, podejrzani w okresie swej działalności zarobili ok. 5,5 miliona złotych. To suma korzyści z prostytucji i handlu ludźmi. Na poczet kar, jakie grożą podejrzanym, policjanci i prokurator zabezpieczyli ich mienie warte w sumie ok. miliona złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu (grożą za to kary do 5 lat pozbawienia wolności). Dwoje spośród nich odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępcza (grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności).

Wszystkich zatrzymanych Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są kolejne zatrzymania.

Policja

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.