Zwłoki znajdowały się w stanie daleko posuniętego rozkładu

25-10-2012

MOKRE. Kim była kobieta? Jak doszło do jej śmierci? Jak dotychczas zdecydowanie więcej pytań niż odpowiedzi w sprawie znalezionych zwłok, w korycie rzeki Osława w miejscowości Mokre.

18 października około godz. 17 w miejscowości Mokre, na brzegu Osławy ujawniono zwłoki ludzkie.
- Zwłoki znajdowały się w stanie daleko posuniętego rozkładu - informuje Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy w Sanoku.

Prokuratura nie udziela dokładnych informacji dotyczących znalezionych zwłok kobiety.
- W trakcie sekcji pobrano stosowne fragmenty kośćca, które posłużą prokuratorowi do dalszych badań identyfikacyjnych - dodaje Prokurator Rejonowy. Potwierdza natomiast: - Ciało kobiety było pozbawione odzieży.


Ze wstępnych badań lekarskich wynika, że należą do kobiety w wieku 60-70 lat, na co wskazują między innymi zmiany chorobowe tj. miażdżyca oraz spore ubytki w uzębieniu. Kobieta była osobą niewysoką, wzrostu około 150-160cm. Wstępnie ustalono, że jej śmierć nie była wynikiem przestępstwa, tylko utonięcia. Najprawdopodobniej mieszkała na terenie powiatu sanockiego. Pobrano materiał DNA do dalszych badań. Z opinii lekarzy wynika, że zgon mógł nastąpić około 1,5 miesiąca temu.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu sanockiego – jeśli od dłuższego czasu nie widują osób z sąsiedztwa odpowiadających rysopisowi, proszę sprawdzić czym może być to spowodowane lub powiadomić Policję.

Osoby, które po przeanalizowaniu opisu mogą wytypować, kim mogła być znaleziona kobieta proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 326 lub alarmowy 997.

KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.