25 lat Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie. Śluby kolejnych Sióstr (FILM)

STRACHOCINA / PODKARPACIE. Pieśń „Po górach, dolinach” była ulubioną ojca Mieczysława Mirochny, założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie. 17 września mija 25 lat od jego powstania. Uroczystości jubileuszowe w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbyły się już 15 września. Spotkaniu przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

W uroczystościach w Strachocinie  wzięły udział siostry z Japonii, z s. Kalikstą Nishimura, Matką Generalną na czele, liczni kapłani, Ojcowie Franciszkanie, rodziny sióstr, oraz delegatki z innych zgromadzeń zakonnych.

Uroczystości jubileuszowe były połączone ze ślubami sióstr. Siostra Maria Małgorzata Antonina z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze złożyła śluby wieczyste. Śluby pierwsze złożyła z kolei siostra Paula Agnieszka z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z niedzielnych uroczystości w Strachocinie.

ABP JÓZEF MICHALIK: Siostry Rycerstwa Niepokalanej nie zrodziły się z widzimisię założycieli, tylko z miłości do drugiego człowieka (FILM)

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."