APOLONIUSZ TAJNER: Bieszczady mają olbrzymi potencjał! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Zagórzu odbyło się podsumowanie sezonu narciarskiego w Bieszczadach. Wśród zaproszonych gości znalazł się prezes Polskiego Związku Narcirskiego Apoloniusz Tajner, który nagrodził najlepszych sportowców z regionu.

Spotkanie najlepszych narciarzy na Podkarpaciu otworzył prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego Stanisław Nahajowski. Przywitał zaproszonych honorowych gości, narciarzy biegaczy, skoczków i alpejczyków, którzy w sezonie 2012/13 osiągnęli najlepsze wyniki oraz trenerów i działaczy, którzy znacząco przyczynili  się do sukcesów swoich podopiecznych.

Zaprezentował też największe sukcesy zawodników i klubów zrzeszonych w POZN, które osiągnęły na trasach i skoczniach w całej Polsce na najważniejszych imprezach narciarskich, w tym XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2013.

Następnie wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Jako kolejna głos zabrała Anna Kowalska, wicemarszałek województwa podkarpackiego. Oprócz gratulacji dla sportowców i ich trenerów nakreśliła możliwości rozwoju narciarstwa na Podkarpaciu. Jednym z najważniejszych elementów tego rozwoju będzie decyzja podjęta przez władze województwa o  utworzeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych o profilu narciarskim. Następnie Apoloniusz Tajner – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego przedstawił sukcesy polskich narciarzy na arenach międzynarodowych, podkreślił też rolę podkarpackich narciarzy w rozwoju narciarstwa polskiego. Przedstawił też możliwości współpracy PZN z władzami województwa, POZN i klubami na rzecz rozwoju narciarstwa w naszym województwie.

Wiele ciepłych słów skierowała do obecnej młodzieży sportowej Stefania Biegun – trzykrotna olimpijka, obecnie na stale zamieszkała w Bieszczadach.

Gratulacje dla sportowców oraz podziękowania dla trenerów, działaczy i sędziów skierował kolejny mówca Henryk Sułuja – burmistrz Ustrzyk Dolnych. Podziękował też Prezesowi POZN oraz działaczom Związku za pracę na rzecz rozwoju narciarstwa, w tym w Bieszczadach i gminie Ustrzyki Dolne.

Po wypowiedziach  odbyło się wręczenie upominków dla wyróżnionych narciarzy, trenerów i działaczy.

Wręczenia trofeów dokonali:
Apoloniusz Tajner – Prezes PZN,
Anna Kowalska – Wicemarszałek Województwa,
Henryk Sułuja – Burmistrz Ustrzyk Dolnych,
Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza,
Stefania Biegun – Olimpijka.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z  WYDARZENIA

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z  WYDARZENIA

Marcela Marcisz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne – trener: Marek Marcisz
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski ,
* Złoty medal – Mistrzostwo Polski Seniorów w biegu na 30 km Cl,
* IV miejsce w biegu na 5 km – Mistrzostwa Polski Seniorów,
* I miejsce – Puchar Polski, Puchar Bieszczadów i Puchar Karkonoszy w biegu na 5 i 10 km”

Ewelina Marcisz – Halicz Ustrzyki Dolne, t. Marek Marcisz
* Uczestniczka Pucharu Świata

Katarzyna Mirek – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t. Bartlomiej Kądziołka
* w zawodach w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski miejsca: 3,8,6,5,5,2,1,1,1,1,2,4,6,6,
* II m-ce – punktacja końcowa PP
* Reprezentantka Polski VratnaI M
* Ukn Laworta Punktacja Końcowa PP
* OOM, MMM srebro slalom – 4,10,2,6

Adam Ruda - ZTS „Zakucie” Zagórz, t.  Adam Kiszka „JUNIOR „”B””
* 2 miejsce „”Puchar Wisły”” w skokach narciarskich
* 8 i 10 miejsce zawodyw skokach narciarskich FIS Cup w Brasov /Rumunia
* 5 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w skokach narciarskich
* 4 miejsce – drużynowo w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 2 – krotny brązowy medalista w skokach narciarskich XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 18 i 28 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich / Zakopane i Wisła”

Dominika Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril – Seniorka
* 4 m. – sprinty – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
* 1 m. – sprinty – Tomaszów Lubelski – zawody Pucharu Polski,
* 2 m. – 5 km. – Tomaszów Lubelski – zawody Pucharu Polski
* 6 m. – bieg pościgowy 5 km. – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Małgorzata Szczyrba – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* Złoty medal – sprint drużynowy na Mistrzostwach Polski Juniorów OOM,
* IV miejsce w biegu dystansowym 10 km,
* 2 x V miejsce w biegu na 5 km i 15 km – Mistrzostwa Polski Juniorów OOM, „

Angelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne,  t. Ryszard Cybruch
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski,
* IV miejsce w sprincie – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* IV miejsce w sprincie – Puchar Polski,Puchar Karkonoszy,
* III miejsce Mistrzostwa TZN

Dawid Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril – Junior A
* 3 m. – sprinty – zawody FIS w Santa Caterinie we Włoszech,
* 44 m. – sprinty – Mistrzostwa Świata Juniorów w Libercu,
* 3 m. – Team sprint – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* 6 m. – sprinty – Mistrzostwa Polski seniorów.”

Norbert Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril „Junior A
* 3 m. – Team sprint – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* 7 m. – sprinty – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* 7 m. – sprinty – Szklarska Poręba – zawody Pucharu Polski”

Izabela Marcisz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne,  t. Marek Marcisz
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski,
* Dwa Złote medale – Mistrzostwa Polski UKS PZN,
* I miejsce w klasyfikacji Generalnej „” Narodowego Programu Rozwoju Narciarstwa – Bieg Na Igrzyska

Paula Socha – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* Złoty medal – sprint drużynowy na Mistrzostwach Polski Juniorów OOM

Paulina Mocur – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski ,
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN ”

Monika Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Polski Seniorów,
* III miejsce – Puchar Polski,Puchar Bieszczadów
* III miejsce Puchar Karkonoszy w biegu na 5 i 10 km”

Maciej Regiel - UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* M-ca: 8,5,10 podczas XIX OOM – Podkarpackie 2013
* REPREZENTANT POLSKI VRATNA, SŁOWACJA, ABETONE ITALIA
* II M UKN LAWORTA PUNKTACJA KONCOWA PP
* M-ce: 4,5,4,10,2,4,2,6,8,8 w zawodach Pucharu Polski
* VI m-ce w klas. Końcowej PUCHARU POLSKI

Michał Milczanowski – ZTS „Zakucie” Zagórz, t.  Adam Kiszka „JUNIOR „B”
* 2 – krotnie 20 miejsce – zawody w skokach narciarskich FIS Cup w Brasov / Rumunia
* 6 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w kombinacji norweskiej
* 6 i 7 miejsce w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Paweł Szafran – ZKN „Sokół” Zagórz, t.  Andrzej Piszko „JUNIOR „A”
* 4 miejsce „”Puchar Wisły”” w kombinacji norweskiej
* 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w kombinacji norweskiej
* 13 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w skokach narciarskich
* 2 – krotnie 5 miejsce w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 2 – krotnie 18 miejsce w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 13 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej / Wisła”

Igor Smorul – ZTS „Zakucie” Zagórz, t.  Adam Kiszka „JUNIOR „B”
* 6 miejsce „”Puchar Wisły”” w kombinacji norweskiej
* 10 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w skokach narciarskich
* 11 i 12 miejsce w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 21 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej / Wisła”

Sabina Lizis, MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Kamil Fundanicz
* I m w ogólnopolskim cyklu „”bieg na Igrzyska””,
* Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski UKSÓw oraz srebrna w sztafecie,
* wielokrotna złota medalistka zawodów ogólnopolskich,

Daniel Chmielowski – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Zwarycz
* zdobywca 7 pkt na XIX OOM
* wielokrotny zdobywca miejsca w pierwszej dzisiątce zawodów z cyklu Pucharu Polski”

Konrad Bil – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril  – Junior C
* 2 m. – 3 km. – Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych,
* 5 m. – Ranking Pucharu Polski
* 1 m. – 3 km. – Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego,
* 3 m. – 3 km. – Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego”

Inga Opalińska – UKN Laworta Ustrzyki Doln e, t.  Bartlomiej Kądziołka
* w zawodach w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski miejsca 5,1,5,4,2,2,2,1,2
* II M. KLASYFIKACJA KOŃCOWA PP
* 1.4 – MMM
* Reprezantantka Polski Vratna Słowacja, Topolino Italia
* II M Ukn Laworta Punktacja Końcową PP”

Paweł Sałosz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t. Bogdan Kwaśnik
* Srebrny medal w sztafecie 4 x 3 km na Mistrzostwach Polski UKS (Junior C),
* Srebrny medal w biegu stylem klasycznym na Mistrzostwach Polski UKS (Junior D),
* Medalista zawodów Ogólnopolskich,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Natalia Zając – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN ,
* III miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach MŁ,
* III m Bieg na Igrzyska – Puchar Polski ,Puchar Bieszczadów,
* III miejsce w Biegu na Igrzyska – Duszniki,”

Maciej Piergies – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Medalista zawodów z cyklu Pucharu Polski,
* Dwa czwarte miejsca na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Rafał Szymbara – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Srebrny medal w sztafecie 4 x 3 km na Mistrzostwach Polski UKS, (Junior C)
* Srebrny medal w biegu stylem klasycznym na Mistrz. Międzywojewódzkich Młodzików,
* Medalista zawodów z cyklu Pucharu Polski
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Wojciech Pelczar – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior B”
* 7 m. – sprinty – Ogólnoplska Olimpiada Młodzieży,
* 17 m. – 5 km. – Szklarska Poręba,
* 8 m. – Drużynowe Mistrzostwa Polski ”

Zuzanna Konik – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 2 m-ce stylem klasycznym w Biegu na Igrzyska w Wołosatem w kategori Juniorka D
* 7 m-ce w klasyfikacji gneralnej BNI,
* 2 m-ce stylem CL oraz 2 m-ce stylem F w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w sztafecie mix 4x2km z Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Patryk Chudzik – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Zwarycz
* zdobywca 3,5 pkt na XIX OOM
* zdobywca miejsca w pierwszej dzisiątce zawodów z cyklu Pucharu Polski”

Jolanta Chwostyk – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3x 3 m-ce stylem Cl w Wołosatem , Dusznikach Zdroju i Wiśle – Bieg na Igrzyska w kategorii Juniorka E
* 5 m-ce w generalnej klasyfikacji NPRBN,
* 2 m-ce stylem CL oraz 3 m-ce stylem F w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w sztafecie mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 3 m-ce stylem CL w MIstrzostwach Polski UKS-ów,
* 5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Karol Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Srebrny medal w sztafecie 4 x 3 km na Mistrzostwach Polski UKS w kategorii Junior C,
* Zdobywca punktów na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików,
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Joanna Przybycień - MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Kamil Fundanicz
* Srebrna medalistka Mistrzostw Polski UKSÓ w w sztafecie,
* wielokrotna uczestniczka zawodów ogólnopolskich,
* srebrna medalistka medalistka mistrzostw województwa w drużynie.”

Katarzyna Harsche - MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Jacek Jóźwiak
* srebrny medal w sztefacie w Ogólnopolskich Spotkaniach UKS

Marcelina Zwarycz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN ,
* IV miejsce na MIędzywojewódzkich Mistrzostwach MŁ,
* VI m Bieg na Igrzyska – Puchar Polski ,Puchar Roztocza.”

Oliwia Buśko – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* srebrny medal podczas Ogólnopolskich Spokań UKS .
* CZOŁOWA ZAWODNICZKA W KRAJU W SWOJEJ KATEGORII WIEKOWEJ”

Bruno Łukaszyk – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* WIELOKROTNIE PIERWSZA PIĄTKA w Pucharze Polski
* II PUNKTACJA ŁĄCZNA KLUBOWA

Dawid Podkówka – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* WIELOKROTNIE PIERWSZA PIĄTKA w zawodach o Puchar Polski.
* II PUNKTACJA ŁĄCZNA KLUBOWA”

Anita Wiejowska – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* WIELOKROTNIE PIERWSZA PIĄTKA w zawodach o Puchar Polski.
* II PUNKTACJA ŁĄCZNA KLUBOWA

Kacper Fundanicz – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Kamil Herka – UKS Lotnik Ustianow, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Karol Chwostyk – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Dawid Wójcik – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Agata Sobczyńska - UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 2 m-ce w sztafecie mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 3 m-ce stylem CL w MIstrzostwach Polski UKS-ów,
5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Wiktoria Kołodziej – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 2 m-ce w sztafecie mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 3 m-ce stylem CL w MIstrzostwach Polski UKS-ów ,
* 5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Alan Ciborowski – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior D
* 2 m. – 3 km. – Tomaszów Lubelski,
* 4 m. – 2 km – Szklarska Poręba,
* 10 m. – 2 km. – Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych,”

Dawid Kołodziej – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Reprezentant Podkarpacia 00M
* II Punktacja Łączna Klubowa

Maciej Mirek – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* REPREZENTANT PODKARPACIA XIX 00M – Podkarpackie 2013

Piotr Karabanowski – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A: miejsce 7 – Mistrzostwa MOZN 2013

Helena Karabanowska – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A miejsce 3 – Mistrzostwa MOZN 2013

Weronika Kobzdej – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko B miejsce 8 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Klaudia Chudzik – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A: miejsce 8 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Maja Wiejowska – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* DZIECKO C: miejsce 7 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Nikodem Słysz – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A: miejsce 15 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Joanna Midura – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Jacek Jóźwiak
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski Bieg na Igrzyska ,
* Medalistka zawodów wojewódzkich”

Kacper Smyka – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior C”
* 18 m. – 3 km. – Szklarska Poręba,
* 6 m. – 3 km. – Wojewódzka gimnazjada – Ustrzyki Dolne,
* 4 m. – zespołowo – Wojewódzka Gimnazjada.”

Oliwia Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril „Juniorka C
* 7 m. – 3 km. – Wojewódzka Gimnazjada,
* 16 m. – 3 km. – Duszniki Zdrój
* 3 m. – zespołowo – Wojewódzka Gimnazjada „

Paula Pasterczyk – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Juniorka C”
* 9 m. – 3 km. – Wojewódzka Gimnazjada,
* 17 m. – 3 km. – Duszniki Zdrój
* 3 m. – zespołowo – Wojewódzka Gimnazjada ”

Jagoda Biskup – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Juniorka D”
* 6 m. – 2 km. – Wojewódzkie Igrzyska,
* 16 m. – 2 km. – Szklarska Poręba
* 3 m. – zespołowo – Wojewódzkie Igrzyska

Kamil Haczela – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior D”
* 6 m. – 2 km. – Wojewódzkie Igrzyska,
* 17 m. – 2 km. – Szklarska Poręba
* 4 m. – zespołowo – Wojewódzkie Igrzyska ”

Justyna Chmielowska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywczyni punktów na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików,
*Zdobywczyni punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalistka zawodów wojewódzkich”

Sandra Pasławska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywczyni punktów na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików, (8 i 9 miejsce)
* Zdobywczyni punktów z cyklu Pucharu Polski,(kilkakrotnie w pierwszej dziesiątce)
* Medalistka zawodów wojewódzkich”

Patrycja Starzak – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN,
* zdobyła punkty do współzawodnictwa Ministerstwa Sportu”

Maciej Giefert – MKS Halicz Ustrzyki Doln, t.  Bogdan Kwaśnik
* VII miejsce w sztafecie 4 x 2 km na Mistrzostwach Polski UKS (Junior D),
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Maciej Szymanek – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Michał Zegar – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalista zawodów wojewódzkich

Zuzanna Wójtowicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* III miejsce drużynowo w Klasyfikacji Generalnej Bieg na Igrzyska,

Mateusz Duma - MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* III miejsce drużynowo w Klasyfikacji Generalnej Bieg na Igrzyska,

Bogdan Kustroń – Suchodół
* I m w klasyfikacji Amatorskich Mistrzostw Polski

Jacek Staroń Suchodół
* I m w klasyfikacji Amatorskich Mistrzostw Polski W przerwie wręczania wyróznień wystąpił zespół akrobatyczny z Zagórza, który zaprezentował efekty swoich bardzo wielu treningów i pracy.

Następnie trofea otrzymali trenerzy oraz działacze sportowi i samorządowi, którzy znacząco wspierali rozwój narciarstwa na Podkarpaciu:

Trenerzy:

Bartłomiej Kądziołka – UKN Laworta Ustrzyki Dolne
Adam Kiszka – ZTS „Zakucie” Zagórz
Ryszard Cybruch – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Piotr Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze
Marek Marcisz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Tomasz Plezia – UKN Laworta Ustrzyki Dolne
Bogdan Kwaśnik – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Kamil Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Marek Konopka – UKS Lotnik Ustianowa
Bogdan Zwarycz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Andrzej Piszko – ZKN „Sokół” Zagórz

Działacze:
Apoloniusz Tajner -
Prezes PZN Kraków
Anna Kowalska - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
Alicja Wosik - Wicewojewoda
Krystyna Lech – Dyrektor Departament Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie
Marian Sikora - Prezes Podkarpakiej Wojewódzkiej Federracji Sportu w Rzeszowie
Henryk Sułuja - Burmistrz Ustrzyk Dolnych
Ernest Nowak - Burmistrz Zagórza
Zbigniew Sanocki - Burmistrz Jedlicza
Leopold Bekier - Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Jacek Przybyła - Z-ca Burmistrza Ustrzyk Dolnych
Bronisław Mrugała - Prezes UKN UKN Laworta Ustrzyki Dolne
Paweł Sykała - Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Ustrzyki Dolne
Krzyszto Walter Croneck - Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Iwonicz Z.
Andrzej Piękoś - Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Krosno – Jasło
Edward Mąka - Dyrektor MGOKiS Zagórz
Czesław Luty - Prezes B SZS
Stanisław Dutka –  Sędzia Międzynarodowy
Stefania Biegun - Olimpijka
Roman Jurek - Nadleśniczy
Ryszard Szukalski – Dankros
Stanisław Sowa - Redaktor Naczelny Nowiny24
Jacek Bigus - PW SZS Rzeszów
Tadeusz Szewczyk - Gazeta Bieszczadzka
Wojciech Szott - Dyrektor UDK
Prof. Stanisław Zaborniak – Uniwersytet Rzeszowski
Józef Filip - Działacz narciarski
Kazimierz Greń - Prezes Podkarpeckiej Federacji Sportu
Jacek Kranz - BPN
Wiesław Fundanicz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Na koniec dyplomy – podziękowania otrzymali członkowie Zarządu POZN:
Stanisław Nahajowski – Prezes
Ryszard Cybruch – W-ce Prezes ds. Sportowo-Szkoleniowych
Józef Szymbara – W-ce Prezes ds. Promocji i Marketingu
Marek Konopka – Wiceprezes ds. Organizacyjnych
Krzysztof Lachowski – Sekretarz
Bogdan Zwarycz – Członek Zarządu
Kazimierz Karabanowski – Członek Zarządu
Bartłomiej Kądziołka – Członek Zarządu
Bril Piotr – Członek Zarządu
Marek Marcisz – Członek Zarządu
Mariusz Kobzdej - Członek Zarządu

Wydarzeniu towarzyszył występ sekcji UKS Spartanie Zahutyń

źródło: Gmina Zagórz, Gmina Ustrzyki Dolne

 

Ergo Hestia

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."