tvPodkarpacie.pl : Atak grypy trwa. Na Podkarpaciu zmarły cztery osoby ( FILM )

SANOK / PODKARPACIE. Sanepid notuje wzrost zachorowań na grypę. W powiecie sanockim potwierdzono pierwsze przypadki świńskiej grypy. Z powodu powikłań,  od początku roku, na Podkarpaciu zmarły cztery osoby. W materiale VIDEO HD między innymi o tym, jak uchronić się przed zakażeniem.

Zimowa pora sprzyja grypie, która obecnie przybiera na sile. Sanepid notuje wzrost zachorowań. W powiecie sanockim potwierdzono także pierwsze przypadki grypy AH1N1.

Sama grypa nie doprowadza bezpośrednio do śmierci, najgroźniejsze są jej powikłania. Z informacji przekazanej przez dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, lek. med. Szczepana Jędrala wynika, że od początku roku na Podkarpaciu z powodu grypowych powikłań zmarły cztery osoby. – Zmarła 48 – letnia kobieta z Mielca, 78 – letnia kobieta z Jarosławia oraz 48 – letni mężczyzna z Leska i 75 – letni mężczyzna z Rzeszowa. Trzeba zaznaczyć, że każda z tych osób cierpiała na inne schorzenia – dodaje Jędral.

Zdaniem specjalistów na razie nie można mówić o epidemii.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."