DZISIAJ: Ballada o Wołyniu w Klubie Górnika

SANOK / PODKARPACIE. Urząd Miasta Sanoka zaprasza na spektakl teatralny „Ballada o Wołyniu” w wykonaniu tarnowskiego Teatru „Nie Teraz”. Przedstawienie w reżyserii Tomasza A. Żaka zostanie zaprezentowane 25 października w Klubie Górnika, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

„Ballada o Wołyniu” wykorzystuje fabularne wątki legendarnej powieści Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” (pierwsze wydanie w Instytucie Literackim w Paryżu w 1973 r.). W inscenizacji obecne są również stare pieśni – polskie i ukraińskie. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci. Zderzenie udokumentowanych relacji świadków ludobójstwa z metaforą teatralną, gdzie śmierć odbija się krwawą pożogą w oczach młodych kobiet, daje widzowi szansę na dotarcie do prawdy.

[opis: strona internetowa teatru]

 


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."