Biało-czerwono na sanockim Rynku za sprawą przedszkolaków! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jak co roku na sanocki Rynek przyszły przedszkolaki, aby programem „Przedszkolaki z biało – czerwoną”, uczcić Święto Flagi. Tym razem, 30 kwietnia śpiewem i tańcem wyraziły swój patriotyzm.

W występach wzięły udział 5 – i 6 – latki z miejskich przedszkoli oraz oddziałów zerówkowych, działających przy szkołach podstawowych w Sanoku, ich rodzice i dziadkowie, a także władze Miasta Sanoka, przedstawiciele Rady Miasta Sanoka oraz naczelnicy Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji Urzędu Miasta Sanoka.

Uroczystości rozpoczął Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, który w krótkim wystąpieniu zwrócił uwagę wszystkich przybyłych na znaczenie flagi narodowej.

Każde przedszkole przygotowało krótki program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Pieśni, piosenki, tańce narodowe, recytacje wzruszyły nie tylko zebranych na Rynku, były także wyrazem patriotyzmu małych sanoczan, który kształtowany jest w nich od małego poprzez m.in. tego typu działania.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w SanokuDREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."