Bociany w Sanoku. Jak na razie „walczą” z zimową aurą

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Zgodnie z kalendarzem od trzech dni mamy wiosnę. Niestety jak na razie ma ona zimową postać. Jest to problem m.in. dla bocianów, które dotarły już do naszego powiatu. W piątek (22 bm.) członkowie Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku wraz z lekarzem weterynarii interweniowali właśnie w sprawie boćków.

- Na granicy dwóch miejscowości Nowosielce – Długie dostrzegliśmy 9 bocianów. Po podejściu bliżej by sprawdzić w jakiej są kondycji, bociany poderwały się do lotu po czym po chwili wróciły w to samo miejsce. Miejsce nad małym stawem częściowo nie zamarzniętym, bociany wybrały nie przypadkowo. Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie ptaki mogą żerować - relacjonuje Ryszard Rygliszyn, wiceprezes Zarządu Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

foto: LOP Sanok

Czekamy na zdjęcia od Państwa przedstawiające anomalię wiosenno-zimowe.

Adres: redakcja@esanok.pl.

Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu: Esanok.pl, tvBieszczady.pl oraz tvPodkarpacie.pl.

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."