Brodka i Możdżer na tegorocznych Nocach Galicyjskich (FILM)

08-04-2013

SANOK / PODKARPACIE. Znamy już szczegóły „III Nocy Kultury Galicyjskiej”, które odbędą się w dniach 24-26 maja. Gwiazdą imprezy będzie Leszek Możdżer oraz Monika Brodka, dla miłośników spektakli na scenie w sanockim skansenie wystąpi krakowski Teatr Bagatela.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

Tegoroczna impreza będzie organizowana pod hasłem: „III Noce Kultury Galicyjskiej z Funduszami Europejskimi”. - Tegoroczne „Noce” robimy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, który jest współorganizatorem imprezy i przeznacza na nią 150 tys. zł – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki. W programie jak co roku sporo atrakcji – na terenie „Miasteczka Galicyjskiego” znaleźć będzie można stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami kuchni. Na scenach Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku zobaczymy szeroki wachlarz gatunków muzycznych. Jednym z wyjątkowych wydarzeń będzie koncert Leszka Możdżera, który zagra w nowej sali PSM 24 maja. Jego koncert zakończy konferencję pn. „Województwo Podkarpackie w nowej perspektywie finansowej 2014-2020”, organizowaną przez Urząd Marszałkowski.

Drugi dzień stanie pod znakiem zabawy i teatru. W MBL przez cały dzień będzie można znaleźć coś dla młodszych i starszych: Piknik Archeologiczny, muzyka, malowanie twarzy oraz gry i zabawy organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Będzie można też zobaczyć spektakle Teatru Ulicznego SCENA KALEJDOSKOP, oraz przedstawienie „Szalone Nożyczki” przygotowanego przez Teatr Bagatela z Krakowa.

Ostatni dzień upłynie koncertowo. Na scenie zobaczymy takie zespoły jak: Mandry czy Angela Gaber Trio. Wystąpią także zespoły artystyczne z MDK w Sanoku. Gwiazdą wieczoru będzie Monika Brodka. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.