BWA: Otwarcie wystawy Walentego Wróblewskiego „Zapis obecności”

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy Walentego Wróblewskiego „Zapis obecności”. Będzie to wystawa jubileuszowa z okazji 35-lecia twórczości. Wernisaż odbędzie się 14.02  (czwartek) o godz. 18.00.

WALENTY WRÓBLEWSKI urodził się w 1954 roku w Bielsku Podlaskim, ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Następnie odbył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie (lata 1974-1978). Dyplom z malarstwa uzyskał w 1978 roku w pracowni Andrzeja Kołodziejka, staż artystyczny w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego. W 1983 roku został zatrudniony na UMCS w Lublinie, gdzie pracuje do dzisiaj na stanowisku profesora na Wydziale Artystycznym. Walenty Wróblewski angażuje się również społecznie w środowisku artystycznym Lublina – w latach 1993-1996 pełnił funkcję wiceprezesa Okręgu Lubelskiego Związku Artystów Plastyków, oraz przez trzy lata był kuratorem Galerii “El-Max” w Lublinie, a także członkiem Rady Programowej Galerii ZPAP “Pod podłogą”. Pracował również jako juror konkursów malarskich. Walenty Wróblewski uprawia przede wszystkim malarstwo. Zrealizował 45 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród artystycznych m.in. trzykrotnie pierwszej nagrody w konkursie “Rysunek Grafika Roku” w Lublinie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach 1986-87, 1990-91, oraz Rektora Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w roku 2004.

Walenty Wróblewski
„Zapis obecności”

BWA Galeria Sanocka
Sanok, Rynek 14

wystawa trwa do 15.03.2013r.

BWA Galeria Sanocka

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."