SANOK: Ceny na parkingu wielopoziomowym będą podobne jak w centrum miasta? (FILM, ZDJĘCIA WNĘTRZA PARKINGU)

SANOK / PODKARPACIE. 98 miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta jeszcze do końca czerwca powinno zostać oddane do użytku mieszkańców oraz turystów odwiedzających Sanok. Ile zapłacimy za postój na parkingu wielopoziomowym? - Trwa przetarg na dzierżawcę tego obiektu.

To on ustali obowiązujące ceny – mówi wiceburmistrz Sanoka, Ziemowit Borowczak.

Borowczak ma jednak nadzieję, że cena za postój będzie podobna do tej, jaka obowiązuje na parkingach, które funkcjonują w centrum. Parking wielopoziomowy ma odegrać istotną rolę w rozwiązaniu problemu parkowania w ścisłym centrum miasta.

Zielony dach
Trzykondygnacyjny, zamknięty parking zwieńczony jest żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony jest tzw. zielony dach. Pozwoli on przede wszystkim na obniżenie temperatury, wzrost wilgotności powietrza, a zasadzona tam roślinność będzie pochłaniać pyły, gazy i dwutlenek węgla oraz produkować tlen.

Koszt całej inwestycji to około 7,5 mln zł. Pieniądze na realizację zadania przeznaczyło miasto, które na tę inwestycję pozyskało ponadto środki unijne.
- 7,5 mln zł. jest to koszt, który obejmuje ponadto przebudowę sieci energetycznej. Budowa samego parkingu pochłonęła około 6 mln 800 tys. zł. - wyjaśnia Ziemowit Borowczak.

Materiał wideo przygotowany przez tvPodkarpacie.pl

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."