Europejski Tydzień Leśny

PODKARPACIE. Z inicjatywy ONZ w dniach 9-13 grudnia tego roku trwać będzie Europejski Tydzień Leśny. Jest on związany z posiedzeniem Komitetu Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ ds. Lasów i Gospodarki Leśnej oraz Europejskiej Komisji Leśnictwa FAO, które odbędzie się w tych dniach w Rovaniemi w Finlandii.

Ideą obchodów jest podkreślenie roli lasu w gospodarce ekologicznej, promowanie produktów i usług leśnych, przyczyniających się do podniesienia poziomu życia społeczeństw.

Wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Leśnym organizowane przez różne organizacje publiczne i stowarzyszenia na terenie całej Europy, to przede wszystkim: konkursy, wystawy, targi, lekcje szkolne i związane z tym publikacje.

Inicjatorzy zachęcają wszystkich, którym kwestie związane z leśnictwem w regionie leżą na sercu, do szerokiego udziału w organizacji wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Leśnym.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."