Gimnazjaliści z „czwórki” włączyli się do akcji Szlachetna Paczka (ZDJĘCIA)

SANOK. Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Sanoku w tym roku po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji związanej z udzieleniem pomocy szczególnie jej potrzebującym. Szlachetna Paczka – bo o niej mowa to wyjątkowy dar serca, przekazywany w tym szczególnym okresie, kiedy bliskie sobie osoby obdarowują się prezentami, a w przypadku tej akcji zupełnie obcy ludzie stają się sobie wyjątkowo bliscy.

Zgodnie z założeniami i procedurami zadaniem uczniów było stworzenie paczki dla rodziny wylosowanej z uprzednio przygotowanego rejestru. Należy nadmienić, że inicjatywa wyszła od samych uczniów, którzy zaproponowali udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Gimnazjaliści, nauczyciele i cała społeczność szkolna zaangażowali się w przygotowanie podarunku. Zebrane zostały m.in. produkty żywnościowe, ubranka dziecięce, buciki, sprzęt AGD, środki czystości, pościel, ręczniki, wózek, a nawet lodówka.

Na początku, nikt nie przypuszczał, że akcja spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem i nabierze tak dużego rozmachu. Zgromadzono bowiem 41 pakunków i trzeba było zorganizować transport, aby dostarczyć paczkę.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również ktoś uśmiechnie się, gdy gimnazjaliści z „czwórki” zechcą ofiarować komuś odrobinę serca i przywrócić nadzieję w dobro, które jest w ludziach. Trzeba tylko chcieć je odnaleźć.

źródło: materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."