IV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie. Dwa tytuły zawodników Ring Sanok (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. Znamy wyniki IV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Boksie, które w dniach 22-24.02 odbywały się w Sanoku. Dwa tytuły mistrzowskie trafiły do pięściarzy reprezentujących Ring Sanok. Maksymilian Gibadło zwyciężył w kategorii junior do 60 kg, natomiast Stanisław Gibadło okazał się najlepszy wśród seniorów, kategoria do 75 kg.

Pięściarze rywalizowali w 16 kategoriach wagowych w kadetach, juniorach i seniorach. Najwięcej  wygranych odnieśli zawodnicy Wisłoka Rzeszów, którzy zwyciężyli w 5-ciu finałach.

Rywalizacja przebiegła bez większych niespodzianek. Swoje kategorie wygrali zawodnicy, którzy zdobywali medale podczas mistrzostw Polski – Maksymilian Gibadło, Dawid Iwiński i Paweł Stanek. Większych problemów z wygraniem nie mieli również Mateusz Ziomek, Tomasz Artym czy Stanisław Gibadło.

Wyniki finałów:

Kadet
46 kg. Garbarz Fabian (Feniks St. Wola) – Marcin Mik (Wisłok Rzeszów) 2-1
70 kg. Filip Strojek (Sikorski St. Wola) – Bartłomiej Wojnarowski (Budo Krosno) 0-3
75 kg. Konrad Niżnik (Feniks St. Wola) – Michał Trznadel (Wisłok Rzeszów) 0-3

Junior
56 kg. Paweł Baran (Wisłok Rzeszów) – Tomasz Popadziuk (Morsy Dębica) 3-0
60 kg. Maksymilian Gibadło (Ring Sanok) – Maciej Koncewicz (Iryda Mielec) RSC II
64 kg. Dominik Kida (Wisłok Rzeszów) – Dominik Olko (Ring Sikorski St.Wola) 3-0
69 kg. Patryk Kruk (Morsy Dębica) – Mateusz Ziomek (Wisłok Rzeszów) 0-3
75 kg. Daniel Dudek (Walter Rzeszów) – Marcin Szast (Budo Krosno) RSC I
81 kg. Dawid Iwiński (Walter Rzeszów) – Robert Sobczyszyn (niestowarzyszony) 3-0
91 kg. Rafał Demczak (Wisłok Rzeszów) – Ryszard Skowron (Legenda Jarosław) RSC I
+91 kg. Paweł Stanek (Wisłok Rzeszów) – Karol Nestorowicz (Wisłok Rzeszów) AB I

Senior
60 kg. Kewin Kuciemba (Iryda Mielec) – Bolesław Guzek (Morsy Dębica) 0-3
69 kg. Tomasz Artym (Niedźwiadki Przemyśl) – Maciej Osiewicz (Feniks St. Wola) RSC II
75 kg. Stanisław Gibadło (Ring Sanok) – Maciej Pluciński (Budo Krosno) 3-0
81 kg. Aleksander Bulik (Legenda Jarosław) – Eryk Białowąs (niestowarzyszony) 3-0
91 kg. Mateusz Kubiszyn (niestowarzyszony) – Arkadiusz Kordek (Niedźwiadki Przemyśl) 1-2

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów autorstwa Tomasza Sowy.

IV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie, sobota.