Kolejny sukces młodej flecistki z PSM w Sanoku

30-04-2013

SANOK / PODKARPACIE. Wiktoria Łukaszewska – uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku otrzymała wyróżnienie podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej w  Przemyślu. Wcześniej, utalentowana flecistka została nagrodzona w VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter 2013″ w Krakowie.

W dniach 12 – 14 kwietnia odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter 2013″ w Krakowie. Sanocką Szkołę Muzyczną reprezentowała uczennica klasy fletu Doroty Zubel – Wiktoria Łukaszewska. W konkursie wzięło udział 130 uczniów Szkół Muzycznych I stopnia z całej Polski. Wiktoria otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

Dwa tygodnie później 26 kwietnia odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w  Przemyślu. W konkursie wzięło udział 83 uczestników z Polski i Ukrainy.

Konkurs był 2 etapowy w III kategoriach. Do etapu zakwalifikowało się 10 uczniów z każdej kategorii. Sanoczanka była zakwalifikowana do I kategorii i w I etapie wykonała „Mały Koncert D-dur”  W. Poppa, zaś w II etapie – „Fantazję op. 2 nr 1″ J. Demerssemana.

Jury pod przewodnictwem prof. Zygmunta Tlatlik z Akademii Muzycznej w Katowicach przyznało dla Wiktorii wyróżnienie.

Gratulujemy!

Wiktoria Łukaszewska

źródło: PSM w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.