Kradli wiertarki, szlifierki i piły motorowe. Odpowiedzą za kilkanaście przestępstw (ZDJĘCIA)

11-04-2013

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci kontrolując kierowcę volkswagena ujawnili w pojeździe elektronarzędzia pochodzące prawdopodobnie z przestępstw. Funkcjonariusze w toku dochodzenia zebrali dowody, że 20 i 23-latek mają na swoim sumieniu kilkanaście przestępstw. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże i włamania.

W nocy z 28/29 marca br. policjanci z Posterunku w Besku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli elektronarzędzia wśród nich wiertarki, szlifierki kątowe, spalinowe piły motorowe, kompresor i inne. Zachowujący się nerwowo kierowca nie potrafił wytłumaczyć do kogo należy sprzęt. Podejrzewając, że narzędzia mogą pochodzić z kradzieży, funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego volkswagenem, 23-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Besku prowadząc czynności wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego ustalili, że 23-latek działając wraz z 20-letnim mieszkańcem powiatu sanockiego od września 2012 roku do marca br. dokonali kilkunastu przestępstw na terenie trzech powiatów: sanockiego, brzozowskiego oraz krośnieńskiego.


Młodzi mężczyźni usłyszeli łącznie 11 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przestępstwa jakich się dopuszczali dotyczyły głównie kradzieży paliwa z autobusów oraz włamań do altan, garaży, budynków gospodarczych, skąd za każdym razem zabierali elektronarzędzia, przedmioty domowego użytku i inne narzędzia. Wiele z nich zostało odzyskanych i zwróconych właścicielom. Łączna wartość skradzionego mienia wynosi około kilkunastu tysięcy złotych.

Przestępcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.