Nauczyciel jako wychowawca musi uczyć miłości do Małej Ojczyzny (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W Muzeum Historycznym doszło do podsumowania programu „Kultura regionu”, realizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Projekt zakłada poszerzenie wiedzy środowiska na temat regionalnego dziedzictwa, aby pośrednio trafiała ona do uczniów na różnych szczeblach edukacyjnych.

- Jak wiadomo, zadaniem nauczyciela jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też wychowywanie powierzonych nam przez rodziców dzieci. One to właśnie, przekraczając próg szkolny, przekształcają się w uczniów. Jednym z aspektów naszej działalności jest kształtowanie między innymi postaw społecznych. Ze względu na wagę tego wyrażenia, podkreślam fakt, że rozumiane być one powinno nie tylko w skali makro, czyli całego kraju i Europy, ale też przez miłość do Małej Ojczyzny. To natomiast nie jest możliwe bez świadomości regionalnego dziedzictwamówi Marta Muszyńska, dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Więcej informacji w materiale filmowym.

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."