Nie będzie likwidacji szkół w gminie wiejskiej Sanok, ale… (FILM)

02-02-2013

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W piątek w Urzędzie Gminy Sanok odbyło się spotkanie dyrektorów i nauczycieli  ze wszystkich szkół z terenu gminy w sprawie powołania stowarzyszenia, które zajmowałoby się działalnością oświatową. W perspektywie czasu nowo-powstały organ mógłby prowadzić najmniejsze placówki oświatowe.

- Zależy nam, żeby szkoły pozostały na terenie gminy Sanok, dlatego nie przewiduje likwidacji jakiejkolwiek placówki w roku 2013/14 - od takich słów rozpoczęła spotkanie z przedstawicielami szkół Anna Hałas, wójt gminy Sanok. Jednak gmina postawiła warunek, aby dyrektorzy i nauczyciele przy wsparciu organu prowadzącego założyli stowarzyszenie, które perspektywie czasu mogłoby przejąć poszczególne placówki.

Obecnie na terenie gminy wiejskiej Sanok funkcjonuje 15 szkół w których kształci się 1101 dzieci. Najmniejszą placówką jest Czerteż, gdzie w klasach 1-3 naukę pobiera 8 uczniów, na których spływa subwencją oświatowa. – Systematycznie spada nam liczba uczniów, a co za tym idzie subwencja – dodaje Anna Hałas. W bieżącym budżecie gminy koszty stanowiące wydatki związane z funkcjonowaniem oświaty kształtują się na poziomie 17 milionów złotych. - 7,5 miliona złotych tyle gmina corocznie dokłada do funkcjonowania szkół – dodaje wójt gminy Sanok.

Więcej informacji w materiale filmowym.

 

 

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.