Niezaszczepiony pies ugryzł 9 letniego chłopca. Owczarek zagryzł yorka

19-06-2013

LESKO24.pl / PODKARPACIE. W miniony weekend lescy policjanci kilkakrotnie podejmowali interwencje wobec właścicieli psów, które trzymane w niewłaściwy sposób stanowiły zagrożenie. Przypominamy, że to właściciel odpowiada za swego pupila i spoczywa na nim obowiązek zachowania właściwych środków ostrożnościprzy jego trzymaniu.

W sobotnie popołudnie około godz. 16 właścicielka psa rasy Yorkshire Terrier zadzwoniła na Policję z informacją, że jej pies został zagryziony przez innego psa. Policjanci ustali, że podczas spaceru kobiety ulicą Berka Joselewicza w Lesku jej pies został wciągnięty przez dziurę w ogrodzeniu jednej z posesji przez owczarka niemieckiego. Owczarek zagryzł yorka. Właścicielka wyceniła stratę na 1500 zł.

W niedzielę do zdarzenia z udziałem psa doszło na ulicy 1000-lecia w Lesku. Dzieci bawiące się na podwórku zostały zaatakowane przez psa wyprowadzanego na spacer przez właścicielkę. 9-letni chłopiec został ugryziony, a gdy razem ze swoim kolegą zaczęli uciekać przed zwierzęciem, wpadli na rusztowanie, którego element spadając uszkodził znajdujący się na dole samochód marki Subaru. Okazało się również, że pies który ugryzł dziecko nie został poddany obowiązkowym szczepieniom.

Sprawy niefrasobliwych właścicieli czworonogów policjanci przekazali do sądu z wnioskiem o ukaranie.

KPP Lesko
foto: sxc.hu

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.