O misjach, dyplomacji i sztuce podczas spotkania z Jerzym Bahrem

SANOK / PODKARPACIE. Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na promocję książki Jerzego Sadeckiego „Ambasador”. Wywiad rzeka z Jerzym Bahrem, byłym ambasadorem RP w Moskwie, Kijowie, Wilnie i Aszchabadzie, która odbędzie się w piątek, 22 listopada, o godz. 17:00 w Sali „Rotunda” w   podziemiach sanockiego zamku.

W programie:

– spotkanie z Jerzym Bahrem – wybitnym polskim dyplomatą
– spotkanie z Jerzym Sadeckim – krakowskim dziennikarzem

„Ambasador” to fascynujący wywiad z Jerzym Bahrem, niezwykłym człowiekiem, byłym polskim ambasadorem w Rosji, na Ukrainie, Litwie i w Turkmenistanie oraz szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Opowiada on o okolicznościach katastrofy smoleńskiej, ale również o zmianach jakie dokonały się w krajach, w których pełnił misje. Książka jest zapisem całego życia dyskretnego i skutecznego dyplomaty, poligloty i kolekcjonera sztuki, jego fascynacji kulturą i polityką Europy Środkowo-Wschodniej. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, mówi o Jerzym Bahrze, że jest dobrą twarzą dyplomacji III Rzeczypospolitej, „może i powinien być wzorem dla nowej generacji dyplomatów suwerennej Polski”.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."