Okradł kobietę, która mu pomogła

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj w przed godz. 16 do drzwi mieszkanki powiatu sanockiego zapukał człowiek prosząc o coś do jedzenia. Kobieta zlitowała się nad losem nieznajomego i wpuściła go do swojego mieszkania. Gdy  przygotowywała posiłek, mężczyzna ukradł jej telefon komórkowy.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że mężczyzna zapukał do drzwi jednego  z mieszkań przy ulicy Sobieskiego w Sanoku. Kobietę, która otworzyła mu drzwi poprosił o coś do jedzenia. Niczego nie podejrzewająca 70-letnia kobieta wpuściła nieznajomego do mieszkania. Gdy uprzejma gospodyni przygotowywała posiłek, mężczyzna zabrał telefon komórkowy leżący na stole i po poczęstunku opuścił mieszkanie kobiety.

Pokrzywdzona opisuję mężczyznę jako 50-latka, niskiego wzrostu, szczupłego, ubranego w ciemną kurtkę.

Policja apeluje o ostrożność, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania. Nie dajmy się zwieść opowieściami o złym losie czy też poszarpanym ubraniom. Złodziej bez żadnych skrupułów wykorzystuje litość i łatwowierność innych. Jeśli intruzi są natrętni i mamy podejrzenia, co do ich uczciwości powiadamiajmy o tym Policję. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi i samotnie mieszkający. Przestrzegajmy takie osoby przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych ludzi.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."