OTRZYMALIŚMY LIST OTWARTY: Senator RP Andrzej Matusiewicz nie otrzymał zgody na wystąpienie w Sanoku

Szanowny Pan

Sebastian Niżnik
Starosta Powiatu Sanockiego

Pragniemy stanowczo zaprotestować przeciwko kuriozalnej sytuacji odmowy przez Pana prawa do wystąpienia senatorowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Matusiewiczowi podczas uroczystości powiatowo-miejskich w Sanoku w 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Senator zwrócił się do Pana z prośbą o możliwość takiego wystąpienia. Jest niezbywalnym prawem parlamentarzysty występowanie w trakcie oficjalnych uroczystości państwowych, a do takich należy przecież rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym samym Pana decyzja jest faktycznym pogwałceniem prawa legalnie wybranego przedstawiciela narodu do publicznej prezentacji swoich przekonań i stanowisk.

Tym bardziej jest to dziwne, że prawo do wygłoszenia przemówienia przyznano Sławomirowi Mikliczowi, który jest przecież nie tylko członkiem zarządu województwa podkarpackiego, ale i działaczem Platformy Obywatelskiej, czyli ugrupowania tworzącego rząd.

Powoływanie się na obyczaj występowania jedynie przez samorządowców przy okazji takich uroczystości jest o tyle nietrafiony, że w roku ubiegłym do głosu została dopuszczona pani Alicja Wosik, wicewojewoda, a zarazem przedstawiciel administracji rządowej.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będą praktykowane zasady blokowania wystąpień przedstawicieli opozycji, zwłaszcza że senator Andrzej Matusiewicz jest reprezentantem niemałej części mieszkańców Sanoka i powiatu sanockiego, którzy głosowali na niego w wyborach powszechnych.

Zarząd Powiatowy PiS w Sanoku

Tadeusz Nabywaniec

Agnieszka Szczepańska

Kazimierz Węgrzyn

Andrzej Chrobak

Tadeusz Galant

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."