Patrol z funkcjonariuszami Straży Granicznej

19-02-2013

USTRZYKI GÓRNE / PODKARPACIE. Dwudniowy pobyt w Placówce SG w Ustrzykach Górnych wraz z patrolem nocnym i dziennym na granicy państwa – to jedna z ofert wystawiona przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na licytację zorganizowaną przez TVP Oddział w Rzeszowie podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

. Aukcja została wylicytowana za kwotę 800 zł przez mieszkankę podrzeszowskiej Nowej Wsi.

W pierwszy weekend zimowych ferii (16/17 lutego), w Placówce SG w Ustrzykach Górnych zjawili się dwaj zwycięzcy licytacj: Nico (18 lat) i jego kuzyn Łukasz (20 lat). Obu chłopcom pobyt w Placówce Straży Granicznej zafundowała mama Nico, która zwyciężyła w telewizyjnej licytacji w czasie trwania WOŚP – 13 stycznia br.

Na co dzień młodzi mężczyźni uczęszczają do maturalnych klas: Nico do rzeszowskiego liceum o profilu wojskowym, a Łukasz do liceum elektronicznego. Obaj lubią ekstremalne sporty, które wymagają ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka.

Dwudniowy pobyt w placówce Straży Granicznej połączony z zimowym nocnym i dziennym patrolem granicy w górach, ramię w ramię z funkcjonariuszami SG, był dla młodych mężczyzn wyzwaniem z którego wywiązali się doskonale.

Przez dwa dni Straż Graniczna zapewniła „weekendowym adeptom sztuki ochrony granicy” wiele ciekawych wrażeń – począwszy od patrolu nocnego bezpośrednio na granicy państwa, a skończywszy na  sprzęcie technicznym będący na wyposażeniu placówki, a także wyposażeniu indywidualnym funkcjonariuszy pełniących służbę w placówce górskiej SG.

BOSG

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.