PODKARPACIE: Egzamin policyjnych „koni bojowych” (FILM, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Konie, którymi dysponuje podkarpacka Policja, od dziś mogą być wykorzystywane do wszystkich przewidzianych dla policyjnych wierzchowców zadań. Uzyskały atest drugiego stopnia, czyli osiągnęły najwyższy poziom wyszkolenia.

W podkarpackiej Policji „służy” pięć wałachów – Winston, Larosan, Empres, Rewal i Gonzo. Od dziś wszystkie spełniają wyśrubowane kryteria predysponujące je do wykonywania wszelkich policyjnych zadań.

Wczoraj i dziś nasze wierzchowce przeszły serię sprawdzianów. Komisja, która wnikliwie obserwowała poziom wyszkolenia koni i jeźdźców podjęła decyzję o nadaniu wszystkim pięciu wierzchowcom atestu drugiego stopnia. Oznacza to, że konie mogą być wykorzystywane w służbie patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu oraz do działań w pododdziałach zwartych, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

Podczas dzisiejszego egzaminu konie jeźdźcy współdziałali z policjantami Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."