Policja ustala, kto kierował samochodem policjanta

11-03-2013

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura i Policja w Sanoku ustalają, kto kierował samochodem należącym do policjanta. Wczoraj wieczorem kierowca zawiadomił Policję, że jedną z ulic dziwnie jedzie osobowe suzuki. Kierowca przypuszczał, że prowadzący auto może być nietrzeźwy.


Wczoraj, około godz. 20.50 do dyżurnego Policji w Sanoku zadzwonił mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że jedzie samochodem ul. Krakowską w Sanoku, a przed nim porusza się osobowe suzuki. Mężczyzna podejrzewał, że kierujący suzuki może być nietrzeźwy, wskazywał na to sposób jazdy. Zawiadamiający podał numery rejestracyjne pojazdu. Po sprawdzeniu okazało się, że suzuki należy do funkcjonariusza sanockiej komendy, policjanta z 28-letnim stażem służby.

Policjanci wysłani na miejsce zauważyli samochód zaparkowany na stacji paliw. Obok auta stali dwaj mężczyźni, w tym jego właściciel. Obaj byli wyraźnie nietrzeźwi. Funkcjonariuszowi, zgodnie z poleceniem prokuratora, pobrano krew do badań. Natomiast badanie drugiego z mężczyzn wykazało, że ma w organizmie ponad 2,5 alkoholu.

W tej sprawie Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postepowanie, które ma na celu ustalenie, kto kierował pojazdem. Jeśli w toku wykonywanych czynności okaże się, że samochodem kierował funkcjonariusz pod wpływem alkoholu, grozi mu wydalenie ze służby, a także kary przewidziane prawem.

źródło: KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.