Policjanci apelują o rozsądek i bezpieczeństwo

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj na drogach powiatu sanockiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów. Kierujący jednośladami z obrażeniami ciała trafili do szpitala.  Policjanci apelują o ostrożność i kierowanie się zasadami zdrowego rozsądku, a do rodziców dzieci i młodzieży korzystających z rowerów  o wzmożenie nadzoru i reagowanie na przypadki brawurowej jazdy ich pociech.

Jazda na rowerze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i ostrożnością. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów, którzy z obrażeniami trafili do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10.30 w okolicach miejscowości Komańcza. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 61-letni mieszkaniec Katowic w trakcie jazdy rowerem na drodze leśnej trafił na przeszkodę, w wyniku czego upadł. Mężczyzna doznał urazu głowy oraz kończyn. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 21. w Zagórzu. Kierujący rowerem 14-letni mieszkaniec powiatu sanockiego w wyniku nagłej awarii przedniego zawieszenia upadł na jezdnię. 14-latek z obrażeniami ciała karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Chłopak doznał poważnego urazu głowy.

Niestety nie wszyscy kierujący jednośladami zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw. Tylko wczoraj na terenie powiatu sanockiego policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących tymi pojazdami.

Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy na jednośladach. Pamiętajmy, że osoby poruszające się tego rodzaju środkami transportu są szczególnie narażone na skutki wypadków drogowych. Apelujemy także do rodziców i opiekunów o baczniejsze zwracanie uwagi co dzieje się z ich pociechami. Czy jeżdżą one na rowerze w sposób bezpieczny i nie przekraczają swoich możliwości oraz umiejętności. Sprawdzajmy także stan techniczny rowerów, nie zapominając jednocześnie o ich podstawowym wyposażeniu.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."