Policjanci kontrolują autobusy

SANOK / PODKARPACIE. Pora roku, czas przed wakacjami oraz panująca aura sprzyjają organizowaniu szkolnych wycieczek. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących policjanci kontrolują autobusy, którymi mają zamiar poruszać się wycieczkowicze. Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących.

Obecnie szkoły często organizują wycieczki dla swoich wychowanków. Podróże zazwyczaj odbywają się autobusem. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu sanoccy policjanci kontrolują stan techniczny pojazdów przed wyruszeniem w podróż. Nie zapominają także o sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego.

Policja z  doświadczenia wie, że działania wobec kierujących autobusami przynoszą efekty. Coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, jednak wciąż zbyt wiele pojazdów nie spełnia wymogów technicznych i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracają uwagę na stan ogumienia, hamulców, na wyposażenie pojazdów, a także właściwy załadunek zabieranego ze sobą sprzętu i bagażu.

Apelujemy do organizatorów szkolnych wycieczek aby przekazywali Policji informacje o planowanym wyjeździe na wycieczkę szkolną przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem. Jest to konieczne aby dostosować godziny służby uprawnionych do kontroli policjantów do godzin wyjazdu autobusu w trasę, zazwyczaj wczesnych godzin porannych. Pamiętajmy, że należy zadbać o bezpieczeństwo podróżujących.

KPP Sanok

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."