Potrącenie 3-letniej dziewczynki

09-07-2013

ZARSZYN / PODKARPACIE. 3-letnia dziewczynka została potrącona przez rowerzystę, gdy szła drogą wraz z matką. Do zdarzenia doszło, gdy kierujący rowerem omijał idące piesze. Dziewczynka niespodziewanie weszła  na drogę wprost pod koła roweru.

Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20. w Zarszynie na ul. Długiej. Ze wstępnych informacji wynika, że jadący rowerem 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego podczas omijania kobiety idącej wraz z dziećmi potrącił 3-letnią dziewczynkę. Prawdopodobie dziecko weszło niespodziewanie na drogę wprost pod koła roweru. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, jednak po przeprowadzeniu badan zwolniono ją do domu. Kierowca roweru był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno przez pieszych jak i kierowców. Zawsze należy iść jak najbliżej lewej krawędzi jezdni, a jeśli jest to możliwe trzeba korzystać z chodnika. Natomiast kierujący widząc pieszych, a w szczególności dzieci, powinien przede wszystkim zwolnić i zachować wszelkie zasady ostrożności przy wykonywaniu jakichkolwiek manewrów.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.