Powiat Sanocki: Dzisiaj Parada Niepodległości

SANOK / PODKARPACIE. Serdecznie zapraszamy na V Młodzieżową Paradę Niepodległości, która rozpocznie się 30. kwietnia o godz. 11:00 przeglądem reprezentacji na sanockim rynku.

Młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w dwudziesto osobowych zespołach zaprezentuje swoją  wizję wybranego fragmentu z dziejów Polski. W tym roku swój udział potwierdziło już 17 reprezentacji z: Sanoka, Jaćmierza Czaszyna, Tarnawy Dolnej i Nowosielec.

Około godz.1230 pochód rycerzy, powstańców, żołnierzy itp. bo w takie postacie wcielają się najczęściej uczestnicy Parady, ruszy ulicami Sanoka: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza i Zamkową, by całość zakończyć pod pomnikiem „Synom Ziemi sanockiej”. Jak co roku Paradzie będzie towarzyszył konkurs na reprezentacje, która najlepiej i najatrakcyjniej przedstawi wybrane zdarzenie z historii naszego Kraju.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."