Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Sanok! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 75 lat czekał gród Grzegorza na wizytę głowy państwa. 6 września Sanok odwiedził prezydent Bronisław Komorowski, który punktualnie pojawił się na Rynku. Uroczyste przywitanie zakończyło zdjęcie z mieszkańcami. Następnie, prezydent odwiedził Muzeum Historyczne, gdzie spotkał się z przedstawicielami lokalnej społeczności.

W towarzystwie gospodarza miasta Wojciecha Blecharczyka oraz zaproszonych gości, w otoczeniu funkcjonariuszy BOR-u oraz w asyście sanockich harcerzy, prezydent witał się z mieszkańcami, niejednokrotnie zatrzymując się na chwilę rozmowy. Więcej w materiale video.

Punktem kulminacyjnym przywitania było wspólne zdjęcie zrobione z dachu magistratu. Wydaje się, że sanocki Rynek przypadł prezydentowi do gustu, ponieważ ten punkt programu został przedłużony o ponad kwadrans. Nie zabrakło pozdrowień dla wszystkich zebranych.

Następnie, Bronisław Komorowski pojawił się w Muzeum Historycznym, gdzie mógł zapoznać się z dorobkiem kulturowym Ziemi Sanockiej. Prezydent uważnie wsłuchiwał się w słowa dyrektora muzeum Wiesława Banacha, który przybliżał historię poszczególnych eksponatów.

Wizytę Bronisława Komorowskiego zakończyło spotkanie z przedstawicielami lokalnej społeczności.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."