Przedszkolakom najbardziej spodobały się kajdanki. Wizyta policjantki w przedszkolu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałek przedszkole w Prusieku odwiedziła policjantka z sanockiej komendy. Na spotkaniu zaprezentowała elementy umundurowania, omówiła obowiązki policjantów oraz rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zobaczyć radiowóz oraz usłyszeć dźwięk tzw.”syren”.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w poniedziałek w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Prusieku. Dzieci bardzo serdecznie przywitały funkcjonariuszkę Policji, prezentując jej namalowane przez siebie obrazki o tematyce bezpieczeństwa, między innymi sygnalizatory świetlne oraz przejścia dla pieszych.


Podczas wspólnej rozmowy policjantka prezentowała mundur, oraz niektóre elementy wyposażenia opowiadając do czego służą. Największe zainteresowanie wśród dzieci budziły kajdanki oraz czapki policyjne. Kolejnym elementem spotkania była rozmowa o bezpieczeństwie w domu, na podwórku oraz w dużych samoobsługowych sklepach.


Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci mogły z bliska zobaczyć radiowóz i usłyszeć dźwięk sygnałów nazwanych przez siebie syrenami. Każdy przedszkolak otrzymał odblaskowego misia obiecując, że będzie go stale nosił przy własnym plecaku.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."