Ratownicy GOPR na bieszczadzkich szlakach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W dniach 15-17 listopada odbyło się szkolenie topograficzne trzech sekcji operacyjnych Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Ratownicy z Sanoka, Cisnej i Lutowisk spotkali się w piątkowy wieczór w Ustrzykach Górnych, gdzie szkolenie rozpoczęło się wykładem i ćwiczeniami praktycznymi z medycyny prowadzonym przez st. instr. H. Marka.

W sobotę ze względu na dużą ilość ratowników podzieleni na dwie grupy, ratownicy pokonali w obu kierunkach szlak z Widełek przez Magurę Stuposiańską, Przysłup Caryński, Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych. Natomiast w niedzielę ze względu na małą ilość czasu pokonali przejście doliną potoku Zwór na Bukowe Berdo skąd zeszli przez Borsukowe Berdo do końca nieistniejącej już ścieżki przyrodniczej przystosowanej dla niepełnosprawnych.
Szkolenie zakończyło się wspólnym obiadem w Hotelu Górskim.

Miłym akcentem było spotkanie Klubu Seniora bieszczadzkiej grupy, którego to członkowie w niedzielę do południa odwiedzili schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej.

źródło: bieszczadzka grupa GOPR

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."