Rowerzysta nie wyhamował przed rondem w Lesku. Wpadł do rowu

LESKO / PODKARPACIE. Lescy policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło przed na ulicy Kościuszki w Lesku. W zdarzeniu obrażeń doznał 16-letni sprawca kolizji, który z urazem nogi trafił do szpitala.

Jak ustalili funkcjonariusze, 16-latek jechał swoim rowerem nie posiadającym sprawnych hamulców ulicą Kościuszki w kierunku ronda na ulicy Piłsudskiego. Jadąc z góry poruszał się z dużą prędkością. Gdy na dole ulicy zauważył skręcający samochód, nie zdążył wyhamować. Chcąc uniknąć zderzenia ze skodą gwałtownie skręcił, uderzył w kosz na śmieci, a następnie wpadł do rowu.

Nastolatek w wyniku zdarzenia doznał urazu nogi, został przewieziony do szpitala przez karetkę pogotowia. Nie miał karty rowerowej i był już wcześniej notowany za wykroczenia drogowe związane z niezgodną z przepisami jazdą na rowerze. Teraz sprawą niefrasobliwego rowerzysty zajmie się sąd nieletnich.

źródło: KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."