Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy ogród, balkon i taras (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród, balkon i taras w Sanoku i powiecie sanockim. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się kilka dni temu w Urzędzie Miasta Sanoka.

To druga edycja konkursu reaktywowanego po kilkuletniej przerwie, którego organizatorami są: Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także Urząd Miasta Sanoka i Starostwo Powiatowe.
Podobnie jak w zeszłym roku uczestnicy mogli rywalizować w 2 kategoriach:
1) ogród
2) balkon i taras

Do konkursu zgłoszono 3 balkony, w tym 1 z terenu Sanoka i 2 z powiatu sanockiego oraz 4 ogrody z Sanoka i 3 z powiatu.
Komisja oceniając je, brała pod uwagę prawidłowe rozplanowanie obiektu, dobór roślin, estetykę i stan techniczny ogrodzenia, kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne.
Dużym zaskoczeniem był zdobywca I miejsca w mieście – Areszt Śledczy w Sanoku. Pięknie utrzymany ogród urzekł nie tylko roślinnością, ale przede wszystkim ręcznie wykonanymi rzeźbami z wikliny.
Nagrodzonym gratulowali: władze Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także Miasta Sanoka i Starostwa Powiatowego.

Nagrodami w konkursie były akcesoria ogrodnicze.
W kategorii „Ogród”
I miejsce – Anna Posadzka (powiat sanocki)
I miejsce – Areszt Śledczy (Sanok)
Wyróżnienia w mieście: Grażyna Materna, Maria Sowa, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kolejowej 1
Wyróżnienia w powiecie: Elżbieta i Bolesław Radwańscy, Bogdan Mielecki

W kategorii „Balkon i taras” wyróżnienia otrzymali: Irena Piotrowska (Sanok), Jadwiga Stadnik (powiat sanocki) i Lucyna Sołtysik (powiat sanocki).

materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."